Drodzy nauczyciele, rodzice!

Obyśmy w tym trudnym dla nas wszystkich czasie nie zapomnieli o tym, co ważne...

Korczak

Witajcie wszyscy! 

Miesiąc kwiecień, jest miesiącem zdrowia. Zatem oprócz zdrowego i aktywnego stylu życia powinniśmy również pomyśleć o higienie, tym razem myślę tutaj o higienie cyfrowej.

Przesyłam Wam bardzo interesujący plakat, zaczerpnięty z materiałów Fundacji DBAM O MÓJ ZASIĘG, który mówi o tym, co możemy zrobić, aby zachować cyfrową higienę.
https://www.facebook.com/dbamomojzasieg/photos/rpp.1627696247445502/2643666222515161/?type=3&theater

foto1

Zachęcam również do zapoznania się z kolejnymi propozycjami w Internecie. Są to sposoby na nudę, czyli co robić gdy chcemy odpocząć od telewizji i komputera. Kilka ciekawych porad, gier oraz atrakcyjnych pomysłów na zabawę.

Czytaj więcej...

KOMUNIKAT DLA NAUCZYCIELI

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Konstytucji 3 Maja w Śmiglu zwraca się z prośbą do nauczycieli o złożenie oświadczenia o miesięcznym dochodzie brutto osiągniętym w 2019 r. w przeliczeniu na jednego członka rodziny – druk do pobrania poniżej. W/w oświadczenie jest niezbędne do wypłaty świadczeń z ZFŚS.

Wypełnione oświadczenia prosimy dostarczyć do szkoły do dnia 31.05.2020 r. (można przesłać skan oświadczenia na adres: m.mackowiak@sp.smigiel.pl). Osoby, które nie złożą oświadczeń nie będą mogły korzystać z ZFŚS.

Druk oświadczenia do pobrania pod adresem: http://sp.smigiel.pl/images/oswiadczenie.pdf

Dobiegła końca akcja profilaktyczna, której celem było promowanie zdrowego żywienia wśród dzieci oraz nabywanie prawidłowych przyzwyczajeń i nawyków żywieniowych. Dziękujemy za przesłane zdjęcia oraz życzymy miłego oglądania wszystkich smakołyków - kliknij tutaj, aby obejrzeć prezentację. Dziękujemy uczniom, którzy przyłączyli się do akcji. 

talerz pełen zdrowia

życzenia

Dzieci z grupy 0 "C" wzięły udział w akcji - KARTKA DLA MEDYKA.

kartka dla medyka

Zachęcamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie  "Zostań w domu z geologią!".

Regulamin konkursu w pliku pdf

logo.21621c90

Skupmy naszą uwagę w tym miesiącu na tym: jak żyjemy, jak się odżywiamy i jaki styl życia prowadzimy.

W piątek zaprosiłam wszystkich uczniów – wspólnie z p. Olgą Konys – do udziału w akcji profilaktycznej pt. „Talerz pełen zdrowia”.  Do środy czekamy na wasze fotorelacje!

Dzisiaj chciałabym Was zachęcić Drodzy Rodzice, a przede wszystkim Was - Drodzy Uczniowie do przejrzenia ciekawych i przydatnych filmików na temat zdrowego odżywiania. Szczególnie zachęcam do skorzystania z propozycji na kanale You Tube p. Agnieszki Piskały, specjalisty ds. żywienia.

Filmiki o zdrowym odżywianiu

Czytaj więcej...

Trening Jacobsona przyda Ci się, jeśli żyjesz w pośpiechu, ciągłym stresie, odczuwasz permanentne zmęczenie, a do tego masz wrażenie, że twoje ciało jest całe napięte. Sprawdź, na czym polega trening Jacobsona i jak dokładnie ćwiczyć!         

Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.     

Psycholog szkolny 

Olga Konys       

talerz pełen zdrowia