17 maja klasy IIIb i IIIe wybrały się z wizytą do pasieki.Jej właściciel - pan Piotr - opowiedział dzieciom o pracy pszczelarza i znaczeniu pszczół w przyrodzie.Uczniowie mogli również obejrzeć ramki pszczelarskie oraz akcesoria pszczelarza. Dziękujemy Panu Piotrowi Świdzińskiemu za ciekawą lekcję przyrody.
Fot. HM 

pszczelarz

17 maja w Starym Bojanowie odbył się Gminny konkurs językowy: "English? Deutsch? Żaden problem!". Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Anna Ilmer, Lena Nowak i Patrycja Snela zajęła I miejsce. Gratulujemy!
Fot. AM

gminny konkurs jezykowy

 

Od stycznia do marca 2023r. reprezentacje klas VIII brały udział w projekcie pt. „Ponadczasowa recepta na szczęście” w ramach upowszechniania „Przewodnika człowieka szczęśliwego”, który jest głównym produktem projektu realizowanego w ramach programu Erasmus+. Każdy zespół miał do wykonania kilka zadań m.in. opracowanie ankiet, zaprezentowanie „Przewodnika” podczas zajęć z wychowawcą oraz wykonanie plakatu pt. „Przewodnik szczęśliwego nastolatka”. Realizując te zadania, zespoły walczyły o zdobycie jak największej ilości punktów. Za zaangażowanie i wywiązanie się z wyznaczonych zadań każda z grup otrzymała bon podarunkowy. Ostateczne wyniki rywalizacji prezentują się następująco: miejsce I – klasa VIIIB, miejsce II – VIIID i miejsce III – klasa VIIIC.

Fot. MW, AM, uczniowie szkoły

Galeria Projekt dla klas 8

 święto szkoły 252

Zbliża się 3 maja, czyli rocznica uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji. Dokumentu, w którym dostrzeżono, że ważny jest każdy człowiek, nieważne kim jest i skąd pochodzi. Nasza szkoła nosi zacne imię Konstytucji 3 Maja. W tym roku trochę inaczej celebrowaliśmy to święto, gdyż szkoła to nie tylko budynek i jej patron. Szkoła to dyrekcja, nauczyciele, pracownicy, ale przede wszystkim uczniowie. Ciesząc się tym dniem, chceliśmy pokazać, że każdy z nas jest inny i ważny, bez względu na to, gdzie mieszka i ile ma lat. Każdy posiada jakiś talent, dlatego podczas dzisiejszego święta zaprezentowaliśmy niektóre z nich. 
Uczniowie odegrali krótką scenkę pt. "Niedokończona lekcja". Swoje umiejętności wokalne zaprezentowali laureaci szkolnego konkursu piosenki, a umiejętności taneczne dziewczynki z grupy kadetek i juniorek Mażoretek IRIS oraz Alicja z zespołu Pryzmat. Rozstrzygnięty został również konkurs SPEEDCUBING.
Na zakończenie wszyscy uczniowie zatańczyli wspólnie na boisku szkolnym Kaczuszki i Macarenę.

święto szkoły 017  święto szkoły 033   święto szkoły 059   święto szkoły 066

Galeria: Święto szkoły 2023

Podczas organizacji święta wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu "Labolatoria Przyszłości". #labolatoriaprzyszłości. 

obiad maj

W terminie 31.03 - 6.04 uczniowie Szkoły Podstawowej w Śmiglu razem z uczniami ze Strykowa oraz Poznania uczestniczyli w warsztatach językowych w Londynie. Pierwszego dnia po wyczerpującej podróży uczniowie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych. Następnie Dziś zwiedzili S katedrę św. Pawła oraz brytyjski parlament. Najodważniejsi pokonali 528 schodów, aby wspiąć się na Golden Gallery w katedrze. Kolejnym przystankiem było Chinatown. Po czym uczestniczyliśmy w zajęcia warsztatowych w National Gallery. Spacerowaliśmy również obok teatru Szekspirowskiego oraz przechodziliśmy przez most Millenium.

Londyn1

Czytaj więcej...

kondolencje 5

W sobotę 15 kwietnia odbyła się wyjątkowa uroczystość, upamiętniająca polskich oficerów zabitych 83 lat temu na rozkaz Stalina, a szczególnie syna Ziemi Śmigielskiej, Józefa Smelkowskiego – posterunkowego Policji Państwowej (zamordowanego w 1940 r. w Twerze). Najpierw zaproszeni goście (w tym członkowie rodziny Józefa Smelkowskiego), dyrekcja, nauczyciele i uczniowie zebrali się w auli szkolnej, gdzie obejrzeli montaż słowno-muzyczny w wykonaniu młodzieży. Był on poświęcony historii zbrodni z 1940 roku. Następnie uczestnicy uroczystości udali się przed budynek szkoły. Po wprowadzeniu sztandarów i odśpiewaniu hymnu Burmistrz Śmigla – Małgorzata Adamczak i wnuk zamordowanego odsłonili pamiątkową tablicę. Potem zasadzono drugi w historii szkoły Dąb Pamięci. Drzewo posadzili wspólnie: przewodniczący Rady Miejskiej – Wiesław Kasperski; pierwszy zastępca komendanta powiatowego policji – Tomasz Garstecki, dyrektor szkoły – Robert Plewka, przedstawiciel uczniów – Jędrzej Nowak oraz wnuczki i wnukowie Józefa Smelkowskiego. Następnie ks. kanonik Krzysztof Mizerski dokonał poświęcenia sadzonki oraz tablicy pamiątkowej. Na zakończenie przedstawiciele uczniów złożyli pod tablicami poświęconymi Józefowi Smelkowskiemu i Tadeuszowi Daszkiewiczowi kwiaty oraz zapalili znicze. (MW)

dąb pamięci 019 dąb pamięci 068

Galeria Uroczystość posadzenia Dębu Pamięci

Ponad 20 uczniów klas VI przystąpiło do projektu "WłączaMy ZERO WASTE", którego koordynatorem jest Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej CREO z Poznania. Pierwsze warsztaty, które odbyły się we wtorek 4 kwietnia, były wprowadzeniem w ideę projektu i poprowadziła je trenerka CREO pani Anna Kaczmarek. 

warsztaty creo1Fot. IS

Czytaj więcej...

W marcu w naszej szkole odbył się coroczny konkurs piosenki. W przesłuchaniach, które ze względu na dużą liczbę chorych dzieci, odbyły się w dwóch terminach udział wzięło ok 50 uczniów. Tegorocznych laureatów poznamy na końcu kwietnia podczas koncertu, który odbędzie się w ramach obchodów święta szkoły. 

konkurs piosenki 16   konkurs piosenki 35

Galerii zdjęć: Konkurs Piosenki 2023