Drodzy Rodzice!

W tym trudnym czasie, kiedy każdy nawołuje do pozostania w domu, warto abyśmy MY jako rodzice stworzyli naszym dzieciom w swoich domach, warunki i możliwości do kreatywnej, pomysłowej oraz twórczej zabawy. Stwórzmy im miłą i przyjazną atmosferę, by mogły w domu czuć się pewnie i bezpiecznie.

Dzisiaj przesyłam Państwu kilka przydatnych linków i zachęcam do skorzystania z nich. Szczególnie zachęcam do skorzystania z propozycji p.Ewy Wojtan – tworzącej niepowtarzalny blog oraz kanał na YouTube. Materiały zamieszczone na stronie można bezpłatnie pobierać:

Czytaj więcej...

Relaksacja kluczem do zdrowia psychicznego i fizycznego

„Walcz lub uciekaj”

To stan pełnej gotowości naszego organizmu do ratowania się przed zagrożeniem:

serce bije szybciej, wzrasta ciśnienie krwi, tętno i oddech przyśpiesza, mięśnie całego ciała mocno napinają się.

Taka reakcja na stres (czyli na sytuację zagrażającą) jest całkowicie naturalna i pomaga nam ratować nasze życie i zdrowie. Niestety, kiedy występuje zbyt często, staje się poważnym obciążeniem dla organizmu, który nie ma możliwości odpocząć, lecz cały czas jest w gotowości do walki lub ucieczki. Mówimy wówczas o chronicznym stresie.

A teraz spójrzmy na reakcję „walcz lub uciekaj” raz jeszcze: serce bije szybciej, wzrasta ciśnienie krwi, tętno i oddech przyśpiesza, mięśnie całego ciała mocno napinają się …

Brzmi znajomo?

Czytaj więcej...

Drodzy Rodzice!
Śledząc bieżące informacje oraz doniesienia płynące z massmediów na temat pandemii koronawirusa i jej konsekwencji, chciałabym Państwa wesprzeć różnymi poradami, które na bieżąco będę starała się aktualizować.
Dzisiaj przesyłam Państwu ciekawe nagranie oraz artykuł mający na celu wsparcie emocjonalne dla dzieci w tym trudny okresie.
-WSPARCIE EMOCJONALNE DLA DZIECI - NAGRANIE
https://bycblizej.pl/2020/03/14/koronawirus-emocjonalne-wsparcie-dla-dzieci/
-JAK WSPIERAĆ DZIECI W OKRESIE PANDEMII?
https://psychoterapia.plus/jak-wspierac-dzieci-w-okresie-pandemii-koronawirusa/

Ponadto, mając na uwadze dobro dzieci i młodzieży przesyłam również ciekawe wskazówki zaczerpnięte z Internetu, dotyczące mobilizowania ich do nauki w domu.

jak skutecznie


Pozdrawiam, Izabela Wajske – pedagog szkolny

Dzieci się uczą i młodzież się uczy. Rodzicu, i Ty poświęć trochę czasu na naukę. Wychowanie dzieci nie jest proste, ale mamy 10 wskazówek, które Ci pomogą. Centrum Rozwoju Lokalnego - organizator ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" kontynuując swoją misję wspierania edukacji najmłodszych, a także wsparcia rodziców w procesie wychowania swoich pociech, przygotowało kolejny materiał wideo z poradami. Film "Wychowanie dzieci – 10 porad psychologa" to materiał, który podejmuje 10 bardzo ważnych kwestii dotyczących wychowania dzieci.  W roli przewodnika psycholog mgr Beata Liwowska. 

Link do filmu: https://youtu.be/HxbYRBAKs7U

Korzystając z okazji przypominamy, że na stronie internetowej Centrum Rozwoju Lokalnego do pobrania są darmowe materiały do nauki w domu. Nowe materiały będą się ukazywać w każdą środę i każdy piątek aż do czasu, gdy szkoły i przedszkola wznowią funkcjonowanie.

Link do materiałów:  https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/

Dyrektor szkoły przypomina, że czas zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych nie jest czasem wolnym od nauki. Nauczyciele przesyłają uczniom zagadnienia i zadania do zrobienia. Ministerstwo Edukacji Narodowej również wspiera uczniów w tej sytuacji i zachęca do korzystania ze stron portali edukacyjnych oraz CKE. Oto kilka przydatnych linków:

https://www.gov.pl/web/zdalnelekcje

https://www.gov.pl/web/edukacja/nauka-zdalna?fbclid=IwAR1WJMrk5qmsGwgSo_nYaRKAR852b8xxzfCIR4R6C7QlhT2lcmJO9hKz308

kondolencje

We wtorek, 10 marca odbył się szkolny turniej wiedzy o Śmiglu dla oddziałów zerowych. W konkursie wzięły udział cztery zespoły, których zadaniem było m.in. rozpoznanie właściwej ryciny herbu Śmigla, czytanie globalne prostych wyrazów oraz udzielenie odpowiedzi na trzy pytania związane z naszym miastem. Najwięcej emocji wzbudziła konkurencja pod tytułem „Buszujący w zbożu”, polegająca na wyszukaniu w misce ze zbożem elementów układanki i ułożenie jej na czas. Ostatnim zadaniem w turnieju było pokonanie z zamkniętymi oczami labiryntu. Dzięki inwencji twórczej i pomysłowości wychowawców grup powstały również przyśpiewki o Śmiglu, które zerówkowicze zaśpiewali przed konkursem. Organizatorom oraz uczestnikom turnieju dziękujemy za udział i zaangażowanie. (HJ, MZ)

zdjecia marzec01

Dyrektor szkoły informuje, że od 18 marca rozpoczyna się rekrutacja do klasy pierwszej.
Wnioski będą wyłożone w korytarzu przy wejściu do szkoły, można je również pobierać  ze strony szkoły. Wypełnione wnioski należy składać do urny znajdującej się przy wejściu do szkoły w terminie od 13 marca do 4 kwietnia w godzinach od 7.30 do 14.30.

zgłoszenie dziecka do I klasy - plik pdf

wniosek o przyjecie dziecka do I klasy - plik pdf

oświadczenie uczestnictwa w zajęciach z religii - plik pdf

formularz RODO - plik pdf

Dyrektor szkoły informuje, że za zgodą organu prowadzącego szkołę zajęcia w szkole zostają zawieszone od dnia 12.03.2020 do dnia 31.03 2020r. W tym czasie nie będą w szkole prowadzone żadne zajęcia. Dotyczy to również oddziałów przedszkolnych. Bardzo proszę o śledzenie na bieżąco komunikatów na stronie szkoły oraz informacji podawanych przez służby sanitarne oraz władze samorządowe i rządowe.

Dyrektor szkoły jednocześnie informuje, że uczniowie w tym czasie będą otrzymywać od nauczycieli zakres materiału i zadania do wykonania przez e-dziennik. Wykonanie tych zadań jest dla uczniów obowiązkowe. W związku z powyższym prosi o regularne śledzenie wiadomości na Librusie. 

komunikat