środki ochronne1   środki ochronne2

W naszej szkole odbył się pierwszy etap konkursu „Z biologią za pan brat” dla uczniów klas VI-VIII. W zmaganiach, podczas których należało wykazać się wiedzą nt. bezkręgowców i kręgowców, wzięło udział 11 uczniów. Do etapu powiatowego zakwalifikowały się: Lena Domagała, Monika Dudkowiak o Amelia Stawińska. Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym szczeblu zmagań. (VD)

biologia

Trzy dni trwały przesłuchania w tegorocznym Konkursie Piosenki. Ponad 60 uczniów prezentowało swoje umiejętności wokalne w trzech kategoriach wiekowych oraz w oddzielnej kategorii - "piosenka anglojęzyczna". W najmłodszej i najstarszej grupie wiekowej komisja zadecydowała, że w celu wyłonienia laureatów musi dokonać dodatkowego przesłuchania. Do drugiego etapu zakwalifikowali się:
-klasy 0-II: Maria Cichoszewska, Gabriela Konieczna, Jan Bednarek, Zofia Olejnik, Zofia Bajonczak, Karolina Kozłowska, Zuzanna Wieczorek;
- klasy VI-VIII: Monika Stachowiak, Wiktoria Stróżak, Alan Paluszak, Lena Domagała.
Przesłuchanie odbędzie się w czwartek 12 marca o godz. 14:30 w sali 150.
W kategorii klas III-V w gronie laureatów znaleźli się: Maria Stachowska, Aleksandra Cieśla, Natalia Dratwińska, Zofia Paul.
W kategorii "piosenka anglojęzyczna" w gronie laureatów znaleźli się: Aleksandra Cieśla, Marta Szczepaniak, Wiktoria Stróżak i Wiktoria Biała.
Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się podczas koncertu z okazji Pierwszego Dnia Wiosny.

konkurs piosenki 2020 06   konkurs piosenki 2020 42   konkurs piosenki 2020 60

Galeria: Konkurs Piosenki 2020 - przesłuchania

W czwartek 5 marca odbył się konkurs j. angielskiego dla klas I-III pt. "Picture Dictionary". Dziękujemy wszystkim za udział  Wyniki konkursu przedstawimy wkrótce. 

picture dictionary

Sześcioro reprezentantów naszej szkoły (Marika Błesnowska, Lena Domagała, Adam Dorynek, Maja Han, Sandra Michalak i Anna Nowak) 3 marca br. uczestniczyło w etapie finałowym XX Gminnego Konkursu Ortograficznego, który odbył się w Bronikowie. Do niezwykłej „walki z bykami” przystąpiło łącznie 30 uczniów ze szkół podstawowych z terenu gminy Śmigiel. Rywalizacja była niezwykle wyrównana. Ostatecznie w kategorii klas VII – VIII pierwsze miejsce zdobyła Anna Nowak z kl. VIIb, a na trzecim stopniu podium uplasowała się Sandra Michalak z klasy VIII c. Serdecznie gratulujemy! (r)

zdjecia luty002

„Wielka tajemnica wiary" to hasło XXVI edycji Konkursu Wiedzy Religijnej organizowanego przez Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Poznaniu. Troje ósmoklasistów z naszej szkoły (Łukasz Skoracki, Paulina Krzyślak i Sandra Michalak) po zwycięstwie w etapie szkolnym wzięło udział w zmaganiach rejonowych, który miał miejsce 22 lutego 2020 roku w Zespole Szkół Rolniczo-Budowlanych w Lesznie. Konkurencja była duża, ponieważ rejon obejmował całą południową część archidiecezji. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test, w którym pytania dotyczyły głównie Eucharystii, lecz także życia i działalności św. Tomasza z Akwinu. Pomimo braku wygranej nasi reprezentanci wykazali się dobrą znajomością tematyki. Cieszymy się, że mogli wziąć udział w tym wydarzeniu. (FM)

zdjecia luty001

20 lutego br. czwórka uczniów naszej szkoły (Milena Kaminiarz i Mikołaj Skrzypczak z klas piątych oraz Zofia Chudak i Oliwia Pawłowska z klas szóstych) brała udział w VIII Powiatowym Konkursie Ortograficznym Języka Angielskiego „How do you spell it?”, który odbył się w Zespole Szkół nr 3 w Kościanie. Nasi uczniowie przystąpili do dyktand wśród 50 rówieśników z klas piątych i szóstych z 15 szkół powiatu kościańskiego. Wyróżnienie w konkursie zdobyła Oliwia Pawłowska z klasy VId. Rozdanie nagród odbyło się 25 lutego. o godz. 12.00. Nagrody i wyróżnienia wręczali wiceburmistrz Kościana pan Przemysław Korbik, zastępca wójta gminy Kościan pan Mirosław Duda oraz wicedyrektor Zespołu Szkół nr 3 pani Joanna Klupsch.

konkurs ortograficzny j angielskiego

Dyrektor szkoły informuje, że planowany na 2 marca "otwarty poniedziałek" zostaje odwołany. O nowym terminie zostaną Państwo powiadomieni wkrótce. W pilnych sprawach można się kontaktować z nauczycielami w ramach konsultacji.

komunikat

Informujemy, że w roku szkolnym 2019/2020 została zakończona zbiórka makulatury. Dochód ze zbiórki został przeznaczony na zakup kredek i pisaków, które zostaną przekazane na akcję „Kredki dla Afryki”. Najwięcej makulatury zebrały klasy: 6d - I miejsce, 1e - II miejsce, 2d - III miejsce. Razem zebraliśmy 2t 61kg makulatury. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym! (OD)

makulatura