Wraz z bujnie rozkwitającą wiosną intensywnie rozwijają się i ujawniają talenty wśród uczniów naszej szkoły. 

11 kwietnia w ZSP w Nietążkowie odbyło się “Targowisko talentów”. Wzięli w nim udział także przedstawiciele naszej szkoły, łącznie 16 utalentowanych. Były tańce, śpiew, robótki ręczne, prace plastyczne, gra na instrumentach, a nawet magia. Nasz szkolny magik Stanisław Samoląg zaczarował wszystkich, zdobywając uznanie wśród publiczności i innych uczestników.  Inni również zachwycili w konkursie, zajmując miejsca na podium:

I miejsce Roksana Kraczewska - taniec, akrobatyka

II miejsce Aleksandra Andrynowska - śpiew i szydełkowanie,

III miejsce Maja Skrzydlewska - rysunek, malarstwo

wyróżnienie - Liliana Kaminiarz - taniec

Wszystkim uczestnikom, a w szczególności nagrodzonym, gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

targowisko talentów 23

Zdjęcia w galerii: Targowisko talentów

W dniach 3-11 kwietnia uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy naszej szkoły mogli oglądać zaprezentowaną w szkolnej auli wystawę “Zbrodnia katyńska. Wielkopolanie w dołach śmierci Katynia, Charkowa, Miednoje”. Ekspozycja została nam wypożyczona dzięki uprzejmości poznańskiego oddziału IPN.

wystawa IPN   wystawa IPN 02

Czytaj więcej...

Jak co roku marzec to miesiąc obfitujący w liczne działania prowadzone pod hasłem "Tydzień Języków Obcych". W ramach realizacji tego projektu organizowano lekcje kulturowe, przygotowano wystawę oraz przeprowadzono różnorodne konkursy, które dawały uczniom szanse na wykazanie się nie tylko swoją wiedzą, ale również licznymi talentami artystycznymi.
Głównym celem tego projektu było kształtowanie postawy otwartości i szacunku wobec innych kultur, uświadomienie korzyści płynących z uczenia się języków, rozwijanie wiedzy uczniów na temat wybranych krajów oraz zachęcenie uczniów do współdziałania w zespołach.

Czytaj więcej...

Początek wiosny stał się okazją do wystawienia w naszej szkole przedstawiania związanego z projektem „Cudowne i pożyteczne – zaczarowany świat bajek”. Przez dwa dni aktorzy wcielili się w role bajkowych postaci.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się: nasi uczniowie z klas 1-4, dzieci z oddziałów „0” z Zespołu Przedszkoli w Śmiglu, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bronikowie, burmistrz Śmigla p. Małgorzata Adamczak, dyrektor Zespołu Przedszkoli p. Kamila Grocka, dyrektor Centrum Kultury w Śmiglu p. Piotr Błaszkowski oraz dyrekcja naszej szkoły.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za mile spędzony czas „w naszej bajce”.

eaced0d3 a752 450e a708 62c3a5c11c43

Izabela Wajske
Magdalena Habernik – Tomowiak
Magdalena Woś
Anita Błaszkowska

Foto: Pierwszy Dzień Wiosny 2024

 

obiady kwiecień

Pierwszego Dnia Wiosny w naszej szkole odbył się koncert laureatów szkolnego Konkursu Piosenki. Przed uczniami klas V-VIII zaprezentowali się najlepsi wokaliści w kategorii klas 4-8 oraz w kategorii "piosenka anglojęzyczna". Po prezentacjach ogłoszono wyniki konkursu i wręczono nagrody we wszystkich kategoriach. 

koncert lauteatów konkurs piosenki 2024 25   koncert lauteatów konkurs piosenki 2024 24    koncert lauteatów konkurs piosenki 2024 23

Zdjęcia w galerii: Koncert laureatów Konkursu Piosenki

22 marca uczniowie klas 7 i 8 uczestniczyli w spotkaniu z absolwentem naszej szkoły, prokuratorem Panem Konradem Frąckowiakiem, w ramach projektu „Dlaczego warto się uczyć?”. Podczas spotkanie młodzież miała okazję dowiedzieć się na czym polega praca prokuratora i jak droga edukacyjna do niej prowadzi. Usłyszeli również o tym jak fukcjanują sądy i jak należy się zachować w instytucjach tej rangi. 

Dziękujemy Panu Konradowi Frąckowiakowi za przyjęcie zaproszenia i podzielenie się swoją wiedzą oraz doświadczeniem.

spotkanie z prokuratorem

Uczniowie klas 7 i 8 brali udział w spotkaniu z panią Jolantą Bartoś autorką książki STALKER. 📚 Były to jednocześnie ciekawe warsztaty dotyczące cyberbezpieczeństwa i stalkingu. 

foto 1

Spotkanie zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Śmiglu w ramach realizacji projektu BLISKO.

Foto: Spotkanie z pisarką

O pilotowaniu samolotu, przewożeniu podróżnych na trasach krajowych i zagranicznych, o odpowiedzialności za stan technicznych samolotu oraz za bezpieczeństwo załogi i pasażerów 12 marca opowiedział uczniom klas 6 i 7 absolwent naszej szkoły, pan Daniel Pawlicki - pilot samolotów pasażerskich.
Było to kolejne ze spotkań z cyklu "Dlaczego warto się uczyć?" ,który realizowany jest w Szkole Podstawowej w Śmiglu. Pan Daniel Pawlicki opowiedział młodzieży, kiedy narodziła się u niego pasja i pragnienie latania; jak wyglądała jego droga do zdobycia licencji. Liczne zdjęcia i filmiki pozwoliły na spojrzenie na lot z perspektywy pilota. Pan Pawlicki wspomniał też o szkole, nauczycielach, którzy go uczyli, nauczycielu wychowania fizycznego panu Robercie Plewce, wychowawczyni, z którą do dzisiaj utrzymuje kontakt. Liczne pytania ze strony uczniów były dowodem na to, że zawód pilota okazał się dla nich bardzo interesujący, a spotkanie z absolwentem naszej szkoły inspirujące.

Dziękujemy serdecznie Panu Danielowi Pawlickiemu za spotkanie i życzymy, aby jak najdłużej czerpał satysfakcję z tego, co robi i nie ustawał w wysiłku budowania i umacniania
bezpieczeństwa naszej lotniczej rzeczywistości. Niech Pana entuzjazm wzrasta wrazz wysokością, jaką osiąga. Niech Pana umiejętności pilotażu rozwijają się wciąż na nowe wysokości.

spotkanie pilot002 spotkanie pilot003 spotkanie pilot004spotkanie pilot001

Już od kilku lat w ramach innowacji metodycznej chętni uczniowie utrwalają poznane struktury leksykalne z wykorzystaniem aplikacji Instaling https://instaling.pl/. Praca z tą aplikacją jest darmowa i polega na rozwiązywaniu codziennych kilkuminutowych sesji, podczas których uczniowie powtarzają i rozwijają zasób słów w języku angielskim.

bez tytulu

Czytaj więcej...