Szanowni Uczniowie i Rodzice!
Dyrektor szkoły prosi o zapoznanie się z harmonogramem kursów autobusów szkolnych w dniach 14-16 maja br.
Harmonogram kursów autobusów w trakcie egzaminów
W roku szkolnym 2023/2024 grupa 20 uczniów uczestniczyła w projekcie "WłączaMY Zero Waste", którego celem było promowanie postaw proekologicznych w myśl ZERO WASTE. Młodzież wzięła udział w warsztatach, a w wyniku których przeprowadziła w szkole kampanię społeczną, debatę oksfordzką, Szkolny Budżet ZERO WASTE i kiermasz. W działania projektowe zaangażowana była cała społeczność szkolna. Projekt był sporym wyzwaniem dla grupy projektowej, ale jednocześnie nowym i pełnym inspiracji doświadczeniem.
Wraz z bujnie rozkwitającą wiosną intensywnie rozwijają się i ujawniają talenty wśród uczniów naszej szkoły.
11 kwietnia w ZSP w Nietążkowie odbyło się “Targowisko talentów”. Wzięli w nim udział także przedstawiciele naszej szkoły, łącznie 16 utalentowanych. Były tańce, śpiew, robótki ręczne, prace plastyczne, gra na instrumentach, a nawet magia. Nasz szkolny magik Stanisław Samoląg zaczarował wszystkich, zdobywając uznanie wśród publiczności i innych uczestników. Inni również zachwycili w konkursie, zajmując miejsca na podium:
I miejsce Roksana Kraczewska - taniec, akrobatyka
II miejsce Aleksandra Andrynowska - śpiew i szydełkowanie,
III miejsce Maja Skrzydlewska - rysunek, malarstwo
wyróżnienie - Liliana Kaminiarz - taniec
Wszystkim uczestnikom, a w szczególności nagrodzonym, gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Zdjęcia w galerii: Targowisko talentów
W dniach 3-11 kwietnia uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy naszej szkoły mogli oglądać zaprezentowaną w szkolnej auli wystawę “Zbrodnia katyńska. Wielkopolanie w dołach śmierci Katynia, Charkowa, Miednoje”. Ekspozycja została nam wypożyczona dzięki uprzejmości poznańskiego oddziału IPN.
Jak co roku marzec to miesiąc obfitujący w liczne działania prowadzone pod hasłem "Tydzień Języków Obcych". W ramach realizacji tego projektu organizowano lekcje kulturowe, przygotowano wystawę oraz przeprowadzono różnorodne konkursy, które dawały uczniom szanse na wykazanie się nie tylko swoją wiedzą, ale również licznymi talentami artystycznymi.
Głównym celem tego projektu było kształtowanie postawy otwartości i szacunku wobec innych kultur, uświadomienie korzyści płynących z uczenia się języków, rozwijanie wiedzy uczniów na temat wybranych krajów oraz zachęcenie uczniów do współdziałania w zespołach.
Początek wiosny stał się okazją do wystawienia w naszej szkole przedstawiania związanego z projektem „Cudowne i pożyteczne – zaczarowany świat bajek”. Przez dwa dni aktorzy wcielili się w role bajkowych postaci.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się: nasi uczniowie z klas 1-4, dzieci z oddziałów „0” z Zespołu Przedszkoli w Śmiglu, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bronikowie, burmistrz Śmigla p. Małgorzata Adamczak, dyrektor Zespołu Przedszkoli p. Kamila Grocka, dyrektor Centrum Kultury w Śmiglu p. Piotr Błaszkowski oraz dyrekcja naszej szkoły.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za mile spędzony czas „w naszej bajce”.
Izabela Wajske
Magdalena Habernik – Tomowiak
Magdalena Woś
Anita Błaszkowska
Foto: Pierwszy Dzień Wiosny 2024