W sobotę 30 września br. firma Werner Kenkel z Krzycka Wielkiego zaprosiła rodziców z dziećmi na spotkanie pełne wrażeń. Była to okazja do spędzenia wolnego czasu w aranżacji Dzikiego Zachodu (przygotowanego przez firmę) oraz wysłuchania licznych prelegentów, którzy zabrali dzieci do świata bajek. Wśród zaproszonych gości znalazła się pani Magdalena Habernik – Tomowiak (nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej), która miała przyjemność przeczytania dzieciom bajki „Kowboj Kuba i wstrętny Franek” oraz zorganizowania dla nich animacji.
Była to okazja do wdrożenia „Szkolnego Projektu Edukacyjnego. Cudowne i pożyteczne – zaczarowany świat bajek” w porozumieniu ze Szkołą Podstawową im. Marii Konopnickiej w Krzycku Wielkim. W/w przedsięwzięcie realizowane było we współpracy z firmą Werner Kenkel, Miejską Biblioteką Publiczną im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie oraz Komendą Miejskiej Policji w Lesznie.
Zachęcamy do zapoznania się z relacją wydarzenia - kliknij tutaj.

Magdalena Habernik-Tomowiak
Izabela Wajske

5 października na stadionie Olimpii w Poznaniu odbył się finał wojwewódzki sztafet, w którym ekipy ze Śmigla zajęły 9 i 10 miejsce. Naszą szkołę reprezentowali Amelia Borowska, Zuzanna Białek, Marta Samoląg, Natasza Czajka, Julia Łęczyńska, Kaja Ciesielska, Wiktor Bojek, Adam Lorenz. Gratulujemy!
Fot. RP

sztafeta final

"Zadbajmy o naszą planetę" to kolejna inicjatywa w ramach projektu "ZERO WASTE", który realizowany jest na terenie naszej szkoły. Tym razem do udziału w akcji zaproszeni zostali uczniowie klas 4-8. W zmaganiach wzięło udział dziewięć drużyn, których zdaniem było odnaleźć 5 punktów i rozwiązać zadania z zakresu ekologii. Najwyższą liczbę punktów i najkrótszy czas uzyskały drużyny z klas: IVc, Vb, VIa. Gratulujemy!
Fot. IS

 zero waste 48 1 zero waste 48 2


Projekt pt. "WłączaMY ZERO WASTE" jest realizowany w formule partnerskiej przez Stowarzyszenie CREO (Lider), Stowarzyszenie Metropolia Poznań, Norsensus Mediaforum (Norwegia), Društvo Ekologia Brez Meja (Słowenia)
Projekt finansowany z Funduszy EOG w ramach programu Aktywni Obywatele - Fundusz Regionalny.

 

Nasza szkoła przystąpiła do projektu „WłączaMY ZERO WASTE!” realizowanego przez Stowarzyszenie CREO i Stowarzyszenie Metropolia Poznań. W ramach projektu grupa młodzieży uczestniczy w cyklu warsztatów obywatelskich, a następnie jest odpowiedzialna za realizację akcji wolontariackich o charakterze społecznym i obywatelskim w tematyce ekologicznej.
W ciągu najbliższych tygodni w naszej szkole zostanie także zorganizowany tzw. "Szkolny budżet ZERO WASTE (SBZW)." Poprzez portal www.konsultacje.metropoliapoznan.pl/eko wszyscy uczniowie i nauczyciele będą mogli elektronicznie zgłaszać swoje propozycje miniprojektów o wartości do 1000 zł. Może to być sprzęt lub wyposażenie ważne z punktu widzenia potrzeb społeczności szkolnej i mające wymiar ekologiczny oraz zgodne z ideą ZERO WASTE lub LESS WASTE np. stworzenie miejsca do wymiany książek (bookcrossing) lub materiałów edukacyjnych, zakup materiałów wielokrotnego użytku w miejsce jednorazowych, zakup koszy do segregacji odpadów, zagospodarowanie deszczówki czy kompostu, materiały do edukacji ekologicznej itp.
Po weryfikacji zgłoszonych pomysłów zorganizujemy w naszej szkole głosowanie, a zwycięski projekt zostanie zrealizowany jeszcze w tym roku szkolnym.
Zgłaszanie wniosków (pomysłów) będzie możliwe online w terminie od 04.10.2023 do 18.10.2023.

Czytaj więcej...

6 października w hali sportowo-widowiskowej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie odbędzie się Noc Zawodowców 2023, organizowana przez Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Lesznie, przy wsparciu i zaangażowaniu partnerów edukacyjnych, instytucjonalnych oraz biznesowych. Zachęcamy  uczniów klas 7 i 8 oraz ich Rodziców do udziału w tym wydarzeniu i zapoznania się z ofertą szkół ponadpodstawowych oraz lokalnych pracodawców.

Plakat KOŚCIAN

Z okazji Dnia Chłopaka dziewczynki z klasy 3a upiekły ciasteczka dla swoich kolegów. 🥯🙂🙍 Wykorzystały w tym celu sprzęt i pracownię z programu Laboratoria Przyszłości. (IM)

pieczenie ciasteczek

#labolatoriaprzyszłości

W piątek 29.09 uczniowie edukacji wczesnoszkolnej obchodzili Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Jak wiele zalet ma głośne czytanie mogli przekonać się pierwszoklasiści. To dla nich koledzy z klas trzecich czytali książki. Starsi z zaangażowaniem czytali, a młodsi ze skupieniem słuchali. (IM)

dzień głośnego czytania 10   dzień głośnego czytania 07

Galeria: Dzień Głośnego Czytania

Uczniowie klas 8 stoją przed wyborem szkoły ponadpodstawowej, dlatego udali się do Cechu Rzemiosł Różnych w Śmiglu. Wizyta była szczególnie ważna dla osób, które planują kontynuować naukę w szkole branżowej I stopnia.

Fot. IS

klasa 8 cech

29 września br. świętowaliśmy Dzień Chłopca. Z tej okazji dziewczyny składały kolegom życzenia i wręczały drobne upominki. Z inicjatywy z Samorządu Uczniowskiego ogłoszono piątek dniem krawata i muszki. Wielu uczniów, a także niektórzy nauczyciele, przybyli tego dnia do szkoły w atrybutach, który kojarzą się z szykiem i elegancją. (r)

dzien chlopca001 dzien chlopca010

Galeria Dzień Chłopca 2023 - dzień krawata i muszki

Podczas mistrzostw rejonu, które odbyły się 29 września w Gostyniu, awans do finału wojewódzkiego uzyskały sztafety 4 x 100m dziewcząt w składzie: Amelia Borowska, Zuzanna Białek, Marta Samoląg i Natasza Czajka oraz sztafeta mieszana 4 x 200m. w składzie: Julia Łęczyńska, Kaja Ciesielska, Adam Lorenz oraz Wiktor Bojek. Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale wojewódzkim.
Fot. RP

sztafeta mr