Zachęcamy wszystkich do głosowania na naszą lokalizację w akcji: "Wiem, czym oddycham". O szczegółach można przeczytać na stronie:https://wiemczymoddycham.pl/oakcji
Głosujemy: https://wiemczymoddycham.pl/glosowanie/e4df0678-6463-472e-b2df-2cd343be12d6?
Wtorek, 28 listopada, upłynął w naszej szkole pod znakiem ekologii. Najpierw wszyscy uczniowie obejrzeli przedstawienie pt. „Dziady ekologiczne”, które zostało nagrodzone w konkursie artystycznym, zrealizowanym w ramach projektu pn. „W gminie Śmigiel ekologicznie segregujemy – dzięki konkursom i ulotce to wiemy”. Następnie uczniowie klas piątych i zerówek spotkali się z pracownikami Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego. Podczas zajęć rozmawiali o segregowaniu śmieci i systemie gospodarki odpadami.
Galeria: Dziady ekologiczne
24 listopada, na terenie Śmigla, odbyła się gra miejska pt. „Praktyczna lekcja historii", której organizatorem było Centrum Kultury w Śmiglu we współpracy z Urzędem Miasta, Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych INGA oraz naszą szkołą. Wzięli w niej udział uczniowie klas VII szkół podstawowych z gminy Śmigiel oraz nauczyciele - opiekunowie. Do gry przystąpiło jedenaście zespołów, w tym pięć z naszej szkoły. Zadaniem uczestników było odnalezienie dziewięciu punktów zlokalizowanych na terenie miasta i wykonanie aż 21 zadań. Tematem przewodnim były: powstanie wielkopolskie oraz I i II wojna światowa. Liczyła się wiedza, ale też spryt, praca zespołowa, szybkość. Najlepszy wynik osiągnął zespół z Bronikowa. Na drugim i trzecim miejscu uplasowały się grupy z naszej szkoły – ekipa z klasy VIId pod opieką pani Cichoszewskiej i drużyna z klasy VIIa pod opieką pana Szydlewskego. Gratujemy!
Zdjęcia CK Śmigiel: Gra miejska "Prawdziwa lekcja historii"
W poniedziałek, 27 listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas siódmych i klas gimnazjalnych z panią burmistrz Małgorzatą Adamczak i członkiem Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Poruszano na nim kwestię walki z dopalaczami. Młodzież otrzymała gazety "Mocarz" promujące akcję "Stop dopalaczom".
Z okazji Święta Kolejarza 23 listopada gościliśmy w naszej szkole w klasie III g panią Donatę Malak, która pracuje w Przewozach Regionalnych na stanowisku kierownika pociągu. Pani Donata zapoznała uczniów z kulisami pracy na kolei. Omówiła, m.in. pracę maszynisty, konduktora i kierownika pociągu. Przybliżyła dzieciom zasady bezpieczeństwa związane z taborem kolejowym. Na zakończenia spotkania uczniowie otrzymali materiały edukacyjne.
20 listopada br. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem, p. Olgą Konys przekazali dary zebrane w szkole przytulisku dla zwierząt w Koszanowie, a także schronisku w Lesznie. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom: nauczycielom, rodzicom, uczniom za okazaną pomoc i wsparcie akcji „Karma dla schroniska dla zwierząt”.
21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości. Grupa wolontariuszy zadbała, we współpracy z Samorządem Uczniowskim, o słodkie życzenia dla nauczycieli oraz wszystkich pracowników szkoły. Wraz z cukierkiem wręczane były sentencje pełne życzliwości, paniom przypinano, przygotowane specjalnie na tę okazję, kwiatki, a panom muszki i krawaty - a wszystko w obowiązujących tego dnia kolorach – żółtym, niebieskim i zielonym. W klasach VII szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum uczniowie zamienili się rolami z nauczycielami i przeprowadzili lekcję „Znajdź się wśród życzliwych”.
Uczniowie kl.2a,b i c gimnazjum 21 listopada br. wyjechali do Poznania. W stolicy Wielkopolski najpierw uczestniczyli w zajęciach sportowych w Jump Arenie. Potem udali się do muzeum „Brama Poznania”, gdzie brali udział w warsztatach na temat Mieszka I i dziejów poznańskiej katedry. (r)
Galeria Z wizytą w Poznaniu
Zgodnie ze szkolną tradycją z okazji Dnia Pluszowego Misia dzieci mogły przynieść do szkoły maskotki. Pluszowi przyjaciele towarzyszyli nie tylko najmłodszym uczniom, ale także gimnazjalistom i nauczycielom.
Galeria: Dzień Pluszowego Misia 2017