obiady marzec

W związku z rozpoczynającymi się w poniedziałek feriami zachęcamy do zapoznania się z informacjami Wielkopolskiego Kuratora Oświaty oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej bezpiecznego wypoczynku.
Z okazji ferii życzymy wszystkim członkom społeczności szkolnej pogodnego i radosnego wypoczynku po trudach ciężkiej, sześciomiesięcznej pracy. Niech ten czas umożliwi Wam pełne i bezpieczne korzystanie z uroków zimy, dostarczy niezapomnianych wrażeń i interesujących przeżyć.

Ferie w szkołach - informacje MEN-u

Informacje WKO nt. ferii

ferie1

W czwartek przed feriami przybył do naszej szkoły policjant, który przypomniał uczniom, jak bezpiecznie wypoczywać w trakcie nadchodzących ferii. Zwrócił uwagę, by chłopcy i dziewczęta pamiętali o ostrożności nie tylko podczas zabaw na śniegu i lodzie, ale także siedząc w domu przed komputerem. (r)

spotkanie policja01spotkanie policja02

W ostatni czwartek, przed upragnionymi feriami, uczniowie z klas 4-6 spotkali się na dyskotece karnawałowej. Impreza była okazją do wspólnej zabawy, ale także do okazania dobrego serca, gdyż zebrane na niej środki zostaną przekazane na cel charytatywny. Zdjęcia w galerii: Dyskoteka karnawałowa klas 4-6

dyskoteka karnawałowa 19  dyskoteka karnawałowa 21

Z okazji Święta Zakochanych, które będziemy obchodzić 14 lutego, z inicjatywy uczniów zorganizowano konkurs na najpiękniejszą kartkę walentynkową. W poniedziałkowe popołudnie, 5 lutego br., jedenaścioro uczniów wykonywało prace techniką dowolną. Komisja złożona z uczniów i nauczycieli dokonała oceny prac. I miejsce przyznano Dominice Nowak i Zofii Świdzińskiej; drugie – Roksanie Kochanowicz i Wiktorii Szczerbal, a trzecie – Annie Ratajczak i Marice Sikorze. Prace wszystkich uczestników konkursu można podziwiać na szkolnym korytarzu.(r)

kartka walentynkowa01

Galeria Konkurs na najpiękniejszą kartkę walentynkową

Biuro WIBIKI organizuje wyjazdy na pływalnię w Kościanie. Więcej informacji i terminy w załączonym pliku.

Kontakt: 603 603 139

Ponad stu uczniów wzięło udział w etapie szkolnym XVIII Gminnego Konkursu Ortograficznego, który odbył się w czwartek, 1 lutego br. Chłopcy i dziewczęta z klas IV – VII szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum pisali dyktanda, w którym musieli wykazać się znajomością reguł ortograficznych i interpunkcyjnych. W zmaganiach z trudną dziedziną gramatyki języka polskiego, jaką dla wielu jest ortografia, sukces odnieśli: w kategorii klas IV – VI – Maja Han, Joanna Nowacka i Anna Nowak; w kategorii klas VII SP i gimnazjum – Paulina Cichoszewska, Igor Sołtysiak, Aldona Kotecka. Uczniowie wezmą udział w finale konkursu, którego gospodarzem jest w tym roku nasza szkoła. Gratulujemy laureatom i życzymy połamania piór w kolejnym etapie!

1 lutego dzieci z gr. „0” C miały przyjemność gościć w murach szkoły ukochane babcie i dziadków. Było to wyjątkowe popołudnie. Przedszkolaki po wielu dniach prób pięknie wystąpiły na scenie śpiewając piosenki i recytując wiersze. Rewelacyjnie wcieliły się w rolę małych aktorów, tancerzy i muzyków, dostarczając tym samym wielu pozytywnych przeżyć swoim Dziadkom. Zdjęcia w galerii: Dzień Babci i Dziadka w grupie 0C

dzień dziadków gr0c 01   dzień dziadków gr0c 07

Pod koniec stycznia uczniowie klas IIc i IId gimnazjum uczestniczyli w lekcji podsumowującej cykl zajęć poświęconych tekstowi „Dziadów cz. II”. Drugoklasiści mieli za zadanie przygotować w grupach wybrany fragment utworu Adama Mickiewicza i zaprezentować go na klasowej scenie. Za sprawą umiejętności aktorskich, rekwizytów i kostiumów gimnazjalistów sala stała się na 45 minut miejscem rodem z dramatu wieszcza. Młodzież nie tylko świetnie się na lekcji bawiła, ale też poznała pradawne, słowiańskie obrzędy oraz wymowę moralną dzieła. (r)

dziady jpolski01 dziady jpolski04

Galeria \"Dziady\" w wykonaniu uczniów

Troje uczniów z klasy IIb: Dominika Nowak, Kajetan Spychała i Stanisław Świdziński realizowało projekt pt. „Wieszcz na naszej ziemi? Podróże Mickiewicza po Wielkopolsce.” W trakcie prac poznawali ciekawostki z życia wieszcza, a także wykonywali prezentację i mapę miejsc w Wielkopolsce, w których przebywał autor m.in. „Pana Tadeusza”. Publiczna prezentacja projektu odbyła się na lekcji języka polskiego w klasie IIIb gimnazjum. Podczas niej pokazali, że ślady Adama Mickiewicza odnajdziemy również na Ziemi Kościańskiej. 

projekt Mickiewicz01 projekt Mickiewicz02 projekt Mickiewicz03