Przez cały tydzień trwał w świetlicy szkolnej konkurs plastyczno – techniczny dla uczniów pt.: „Kartka bożonarodzeniowa”. Uczestnicy podczas wykonywania dzieł mogli korzystać z różnego typu materiałów. Liczył się pomysł oraz staranność wykonania pracy. Komisja konkursowa w składzie: p.Olga Konys, p.Małgorzata Szymańska, p.Krystyna Biniaś oraz przedstawiciele SU, Paulina Krzyślak i Jakub Kojder, dokonała oceny 58 prac.

mikołajki swietlica 1 10

Czytaj więcej...

W czwartek 14 grudnia w Kościańskim Ośrodku Kultury odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego "Najpiękniejsza Szopka Bożonarodzeniowa". Spośród 325 prac, dostarczonych z całego powiatu, wybrano najlepsze. W gronie nagrodzonych znalazły się dzieci z naszej szkoły. W kategorii klas I-III wyróżnienie otrzymała Julia Skrzypczak z klasy IIIg. W gronie uczniów klas IV-VI miejsce II zdobyła Weronika Mikołajczak z klasy Va, a miejsce III - Igor Fortuniak z klasy Va. Gratulujemy!

szopka 05   szopka 07

Galeria: Najpiękniejsze Szopki Bożonarodzeniowe - podsumowanie konkursu

W poniedziałek, 5 grudnia grupa wolontariuszek z naszej szkoły, uczestnicząca w projekcie „SLOW - Potęga Partycypacji” wzięła udział w gali podsumowującej, która odbyła w Lesznie. W ramach projektu dziewczyny pod wodzą liderki Joanny Janowicz (absolwentki naszej szkoły) zorganizowały grę miejską pt. „Poczuj smak przygody”.

slow podsumowanie01 slow podsumowanie02

Cztery uczennice naszej szkoły: Martyna Maślanka, Aleksandra Panasiuk, Maria Karolczak i Paulina Michałowska uczestniczyły w programie „Trauma i Duma", który realizowała Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie we współpracy z Narodowym Centrum Kultury w Warszawie. Jego celem była aktywizacja młodych ludzi poprzez edukację w zakresie teatru, filmu, reportażu radiowego oraz wiedzy archiwizacyjnej. Przedsięwzięcie polegało na realizowaniu serii bezpłatnych warsztatów, podczas których młodzież próbowała odnaleźć i udokumentować historię, wydarzenie, postać, która jest ważna dla społeczności lokalnej. Warsztaty z zakresu edukacji filmowej, radiowej i teatralnej oraz aktywizacji społeczno-kulturalnej młodzieży odbywały się w Lesznie i Świętochłowicach od września do listopada 2017r. Na końcu listopada w Laboratorium Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie odbyło się podsumowanie programu „Trauma i duma” prowadzonego przez NCK. Grupy z Leszna i Świętochłowic zaprezentowały efekty swojej pracy.
Uczennice naszej szkoły przystąpiły do programu z inicjatywy doradcy zawodowego p. Izabelli Szablewskiej.(IS)

6 grudnia naszą szkołę odwiedził jej absolwent – Bogusz Kulus – pasjonat geologii, laureat wielu konkursów geologicznych, uczący się obecnie w liceum w Kościanie. Opowiadał uczniom klas trzecich m. in. o eksplozjach polskich wulkanów na Dolnym Śląsku, wnętrzu Ziemi, wielkich prehistorycznych stworzeniach oraz przeszłości naszej okolicy, którą w odległych czasach zajmowało… morze. Trzecioklasiści mieli okazję zobaczyć niezwykłe skamieniałości i minerały oraz przenieść się w wyobraźni do złoża soli – kilometr pod powierzchnię Ziemi. Uczniowie brali aktywny udział w prowadzonym eksperymencie, ucząc się samodzielnego rozpoznawania skał i wykazali duże zainteresowanie tematem.

Bogusz 01    Bogusz 06    Bogusz 03

We wtorek, 12 grudnia br., mieliśmy przyjemność gościć absolwentkę naszej szkoły, panią Ewelinę Klem – Marciniak, która jest doktorantką na Wydziale Chemicznym Politechniki Wrocławskiej. Podczas spotkania z uczniami najstarszych klas opowiedziała ona o swojej ścieżce naukowej. Śmigielanka wspominała także czas, gdy była uczennicą naszej szkoły. Ponadto pani Marciniak zachęcała młodzież do studiowania, uczenia się chemii, matematyki i języków obcych. Dziękujemy Pani Ewelinie Klem – Marciniak za ciekawe i pouczające spotkanie.

spotkanie nauka04spotkanie nauka05

Galeria Dlaczego warto się uczyć? Spotkanie z panią Eweliną Klem - Marciniak

12 grudnia pięcioro uczniów klasy III gimnazjum uczestniczyło w praktycznej lekcji gotowania. Warsztaty dla uczniów zainteresowanych podjęciem nauki w zawodzie kucharza zorganizowała doradca zawodowy we współpracy z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Nietążkowie. Martyna, Magda, Monika, Filip i Dawid pod okiem starszych kolegów i koleżanek, uczniów drugiej klasy technikum żywienia i usług gastronomicznych, przygotowali: sałatkę szpinakową z serem i pomidorami, brzdąca z kremem, zupę bułgarską z dyni, cannelloni, ciasto marchewkowe oraz rozgrzewający napój jabłkowy. Warto dodać, że w grupie uczniów technikum byli absolwenci naszej szkoły. Gotowanie, a następnie nauka nakrywania do stołu oraz składania serwetek to zadania, z jakimi się zmagała się młodzież.

gotowanie nietazkowo06

Czytaj więcej...

8 grudnia, na zaproszenie dyrektora Zespołu Szkół w Bronikowie, pana Piotra Filipowicza oraz pedagoga szkolnego pani Karoliny Frąk, opiekunka i cztery członkinie Szkolnego Klubu Wolontariusza uczestniczyły w Szkolnym Dniu Wolontariusza, który odbył się w sali wiejskiej w Bronikowie. Emilia, Maja, Aldona i Marianna zaprezentowały dotychczasową działalność śmigielskich wolontariuszy, przeprowadziły konkurs z upominkami, które ufundowali Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Inga” oraz Samorząd Uczniowski. Dziewczyny podczas prowadzonych zabaw zaangażowały się niemal całą społeczność bronikowskiej szkoły. Obchodom towarzyszyły miła atmosfera, dobra zabawa, śpiew i taniec.

wizyta bronikowo03

Czytaj więcej...

6 grudnia br. drużyna chłopców i dziewcząt z naszej szkoły wzięła udział w Drużynowych Mistrzostwach Wielkopolski w Tenisie Stołowym. Zawody odbyły się w Krzyżu Wielkopolskim. Ekipa dziewcząt w składzie: Oliwia Szuster, Aleksandra Małek zajęła IV miejsce, a drużyna chłopców (Filip Ludwiczak, Remigiusz Szulc i Grzegorz Olejnik) wywalczyła brązowe medale. Tenisistkom i tenisistom gratulujemy! (KM)

tenis stołow(1) tenis finaal wojew06 tenis finaal wojew08

5 grudnia 2017r. z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole odbył się Festiwal Muzyki Rockowej, podczas którego młodzież miała okazję zaprezentować swoje umiejętności wokalno - taneczne. W konkursie wzięły udział klasy VII szkoły podstawowej i odziały gimnazjalne. Na scenie w auli rozbrzmiewały utwory zespołów: Lady Pank, Mannam, Myslovitz, Perfect, Mr Zoob, Kancelaria i innych. Występy oceniało jury, które I miejsce przyznało IIIb, wykonującej utwór ,,Idę na plażę". Drugą lokatę zdobyła klasa IIb, która zaprezentowała piosenkę ,,Mój jest ten kawałek podłogi", a trzecią - IIa z piosenką ,,Zabiorę cię właśnie tam". Wyróżniono klasy VIIa i IIIc. Wręczono także nagrody publiczności. Otrzymały je klasy: IIIb, IIb i IIIa. (S.Świdziński)

koncert rockowy 14koncert rockowy 22

Galeria Festiwal Muzyki Rockowej