Jak co roku, w ostatnim dniu przed bożonarodzeniową przerwą, w szkole zapanowała prawdziwie świąteczna atmosfera. Uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami i nauczycielami zorganizowali klasowe wigilie, łamali się opłatkie, obdarowywali prezentami. Był również czas na bożonarodzeniowe jasełka, które rozpoczęły uczennice z klasy Vc piosenką „W grudniowe noce”. Następnie podczas przedstawienia pt. „Betlejemskie cuda” mali aktorzy z klasy IVd, pod kierunkiem pani Iwony Włoch i pani Aldony Wleklik, przypomnieli szkolnej społeczności wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat. Zaśpiewano także kilka tradycyjnych polskich kolęd oraz mniej znanych pastorałek. Dyrektor szkoły pan Robert Plewka oraz pani wicedyrektor Agata Kulus złożyli uczniom i nauczycielom życzenia świateczne. Jasełka 2014
We wtorek 16 grudnia członkowie samorządu uczniowskiego reprezentowali naszą szkołę w czasie obchodów Gminnego Dnia Wolontariusza. Na scenie Zespołu Szkół w Bronikowie występowali uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, a także zaproszeni goście. Spotkanie to było okazją do promowania akcji charytatywnych organizowanych w naszej szkole oraz integracji ze środowiskiem lokalnym. Gminny Dzień Wolontariusza
I.W.
W dniach 7.11.-18.12.2014r. w naszej szkole realizowano projekt pt. „Nastolatek w przestrzeni medialnej”. Jego głównym celem był wzrost wiedzy i umiejętności dzieci, rodziców i nauczycieli w zakresie prawidłowego funkcjonowania w środowisku tzw. nowych mediów. Programem objęci zostali uczniowie klas 4-6, ich rodzice oraz nauczyciele.
Podczas spotkań z uczniami położono większy nacisk na elementy z zakresu edukacji prawnej oraz konsekwencji działań podejmowanych w przestrzeni medialnej. Przypomniano dzieciom, gdzie przebiega granica między żartem, a aktem przemocy, jak reagować na zagrażające sytuacje, gdzie szukać pomocy oraz jakie konsekwencje grożą sprawcom cyberprzemocy. Zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony uczniów.
Na początku listopada ogłoszony został konkurs na logo naszej szkoły. Na przygotowanie i złożenie prac uczniowie mieli czas do końca miesiąca. W grudniu obradowała komisja konkursowa, która zadecydowała, że I miejsce zdobyła Zuzanna Olejnik z klasy IVa i to jej logo będzie wizytówką naszej szkoły. Dodatkowo wyróżniono: Lenę Domagałę - kl.Ie, Ksawiera Murka - kl.If, Lenę Biernat - kl.Ic oraz Aleksandrę Olejnik - kl.IIIc. Gratulujemy zwycięzcom! Wystawa najlepszych prac oraz wręczenie nagród odbędzie się w styczniu.
Z dnia na dzień, w przeciągu tygodnia, od 17 do 21 listopada 2014r. w świetlicy szkolnej przybywało aniołów. Powodem ich pojawienia się był konkurs plastyczno-techniczny pt. „Anioł”. Pomysłów wśród uczestników uczniów klas „0”-VI było wiele. Na stanowisku konkursowym bieliło się, a także złociło. Powstawały istne dzieła sztuki. Ostatecznie powstały 72 anioły.
Komisja konkursowa w składzie: Izabela Wajske - pedagog szkolny, Maria Józefczak- nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, Violetta Bogdanow - nauczyciel plastyki oraz członkowie SU - Aleksandra Domagała i Igor Chudak, 26 listopada dokonała wyboru trzech najładniejszych prac oraz przyznała wyróżnienie. Nie było to jednak łatwe zadanie.
5 grudnia obchodziliśmy w szkole MIKOŁAJKI. Na korytarzach zrobiło się czerwono i świątecznie; jedni chodzili w mikołajkowych czapkach, inni - w czerwonych strojach. Mikołajki 2014
SU
4 grudnia odchodzimy imieniny Barbary, patronki górników. Z tej okazji naszą szkołę odwiedził górnik inż. Adam Łochowicz. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z oddziału przedszkolnego gr. OA oraz uczniowie klasy If. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Dzieci z uwagą słuchały opowieści gościa i chętnie odpowiadały na jego pytania. Na koniec uczniowie otrzymali czako górnicze oraz słodką niespodziankę. Spotkanie zostało uwieńczone wspólnym zdjęciem. Wizyta górnika
IK
Drużyny dziewcząt oraz chłopców z naszej szkoły, po zwycięstwie na szczeblu powiatowym oraz rejonowym, wzięły udział w Drużynowych Mistrzostwach Wielkopolski w Tenisie Stołowym Szkół Podstawowych, które odbyły się 2 grudnia w Szkole Podstawowej nr 50 w Poznaniu. Łącznie w zawodach wzięło udział 27 drużyn, 14 dziewczęcych i 13 chłopięcych. Prawo startu w Mistrzostwach miały po dwa zespoły z każdego rejonu Wielkopolski.
Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Śmiglu, w składzie: Oliwia Szuster, Aleksandra Małek i Alicja Węgierska zajęły piąte miejsce. Mistrzem województwa zostały dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Luboniu.
Chłopcy, w składzie: Filip Ludwiczak, Remigiusz Styziński i Tomasz Krzykała, wykazali się lepszą formą i ponownie zajęli najwyższe miejsce na podium tym samym zdobywając tytuł Mistrza Wielkopolski. W finale pokonali drużynę ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Poznaniu, wynikiem 3:2.
Opiekunem tenisistów była Danuta Strzelczyk.
AKA
W czwartek 27 listopada odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego. Z naszej szkoły udział wzięło w nim 18 uczniów. Niestety żadnemu z nich nie udało się zakwalifikować do etapu rejonowego. Najlepsi okazali się: Jan Radojewski, Natasza Marciniak oraz Franciszek Majorek, wszyscy z klasy VId.
Ośmioro uczniów natomiast próbowało swoich sił w Wojewódzkim Konkursie Humanistycznym, którego etap szkolny odbył się w piątek 28 listopada. Tutaj również żaden z uczestników nie zdobył wymaganej liczby punktów i niestety nikt nie zakwalifikował się do kolejnego etapu. Najlepsze wyniki uzyskali: Natasza Marciniak – VId, Olga Brzozowska – Vib oraz Franciszek Majorek – VId.
We wtorek 25 listopada odbyła się dyskoteka dla uczniów klas IV-VI, którą zorganizował samorząd uczniowski we współpracy z opiekunem p. Izabelą Wajske oraz z p. Iwoną Włoch. Na początku dyskoteki przeprowadzono zbiórkę pieniężną na potrzeby Przytuliska w Koszanowie. Uczniowie zebrali łącznie kwotę 202 zł. Podczas zabawy nie zabrakło również andrzejkowych wróżb. Dyskoteka andrzejkowa 2014
Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i wsparcie akcji na rzecz zwierząt z przytuliska.
SU