7 kwietnia br. kilkunastu uczniów naszej szkoły uczestniczyło pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego (pana Karola Marciniaka i pana Tomasza Frąckowiaka) w Wiosennych Biegach Przełajowych. Podczas zawodów w Racocie śmigielanie zaprezentowali się bardzo dobrze, zajmując wysokie lokaty w swoich grupach wiekowych. Oliwier Krzyślak z klasy IV zajął I miejsce. Łukasz Skoracki w kat. klas VI i Mateusz Gliniak w grupie klasV II zdobyli drugie lokaty. Trzecie miejsce w swojej grupie wiekowej wywalczył Wojciech Michalski. Na zakończenie zmagań wśród uczestników rozlosowano rower, który otrzymał Bartosz Kamieniarz. Gratulujemy zwycięzcom, a pozostałym dziękujemy za udział i siłę walki.(TF)
6 kwietnia 2018 r. uczniowie klas V wzięli udział w turnieju wiedzowo-sportowym pt. „Sławni Polacy w świecie”. Turniej był przygotowany w ramach projektu „Rok dla Niepodległej” przez nauczycieli historii, religii, języka angielskiego, wychowania fizycznego i wychowawców. Honorowy patronat nad konkursem objął poseł Jan Dziedziczak, który wraz z posłem Wojciechem Ziemniakiem, Burmistrz Śmigla Małgorzatą Adamczak oraz Zastępcą Burmistrza Śmigla Marcinem Jurgą zaszczycili społeczność szkolną swoją obecnością. Celem konkursu było rozwijanie u uczniów wiedzy o znakomitych Polakach (naukowcach, sportowcach, lekarzach, muzykach, świętych), wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej, dumy z bycia Polakiem i rozwijanie umiejętności językowych.
Po raz kolejny nasza szkoła przyłączyła się do zbiórki „Góra Grosza”, którą organizuje Towarzystwo „Nasz Dom”. Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. W tym roku zebraliśmy olbrzymią ilość groszy, dlatego segregowanie monet oraz liczenie trwało dłużej niż zazwyczaj. Zebraliśmy łącznie 867,48 zł, które ważyło ponad 50 kilogramów. Dziękujemy wszystkim przyjaciołom i sympatykom akcji „Góra Grosza”, tym którzy okazali wiele empatii i przynieśli monety oraz tym, którzy wytrwale zostawali po zajęciach lekcyjnych i liczyli zebrane grosze. (ES)
28 marca drużyna chłopców z klas gimnazjalnych uczestniczyła w Gminnych Mistrzostwach w Piłce Nożnej, które odbyły się na śmigielskim Orliku. Reprezentanci naszej szkoły stanęli w zawodach na trzecim stopniu podium. Gratulujemy!
Uwaga uczniowie klas trzecich gimnazjum! Poniżej zamieszczamy informacje dotyczące najważniejszych dat i czynności dot. postępowania rekrutacyjnego, a także dokumentów wymaganych w procesie rekrutacji. Zachęcamy do zapoznania się z nimi:
- wykaz zawodów, konkursów itp. uwzględnianych w postępowaniu rekrutacyjnym.
KOSZYK WIELKANOCNY
Pięć dni trwał w świetlicy szkolnej kolejny już konkurs plastyczno- techniczny dla uczniów klas I-VII oraz II-III gimnazjum pt.: „Koszyczek wielkanocny”. Uczestnicy mieli do dyspozycji różnego rodzaju ozdoby i materiały do wykonania swojego dzieła. Liczył się pomysł oraz staranność wykonania pracy. Komisja konkursowa w składzie: p. Olga Konys pedagog szkolny, p. Agnieszka Jankowska nauczyciel, p. Katarzyna Grocka nauczyciel, Paulina Krzyślak uczennica klasy VIc oraz Monika Stachowska uczennica klasy VIa, dokonała wyboru spośród 53 prac w trzech kategoriach wiekowych. Nagrodzone prace uczniów klas I-III: I miejsce Lena Ratajczak z klasy Ib, II miejsce Anita Orłowska z klasy Ia, III miejsce Lena Grześkowiak z klasy IIb. W kategorii klas IV-VI nagrodzono prace: I miejsce Marika Bossy z klasy Vd, II miejsce Zuzanna Borowska z klasy Vd, III miejsce Rozalia Kamieniarz z klasy Vd. Wśród najstarszej grupy klas VII i II-III gimnazjum komisja nie wybrała laureatów.
W środę, 28 marca br., odbył się w naszej szkole kiermasz charytatywny pn. „Babeczkowe cudeńka dla Jakuba”. Chętnych do zakupów bab i babeczek (przyniesionych przez uczniów) nie brakowało. Ponad 2000 kojarzących się z Wielkanocą słodkości rozeszło się w niespełna dwie godziny. Całkowity dochód ze sprzedaży "babeczkowych cudeniek" został przeznaczony na pomoc Jakubowi Mockowi, absolwentowi naszej szkoły, zmagającemu z chorobą nowotworową. Dziękujemy wszystkim kupującym za Waszą życzliwość!
Podczas akcji nam się zebrać 3487,91 zł!
W piątek 23 marca 2018 roku dzieci z klasy III c i III e wzięły udział w zajęciach, które przybliżyły im zwyczaje i tradycje związane z Wielkanocą. Zajęcia prowadziła pani Zofia Dragan, nauczyciel Szkoły Podstawowej w Bukówcu Górnym. Dzieci poznały zwyczaj chodzenia z "nowym lotkiem". Samo „nowe lotko” to czubek sosenki ustrojony żółtym, papierowym „księżycem” (mówi się też „słońcem”) i barwnymi wstążkami. W przenośni zaś jest zwiastunem nadejścia ciepła i wiosny wraz z jej pięknymi barwami, różnorodnymi jak barwy wstążek. W czasie zajęć uczniowie wykonali "nowe lotko", poznali piosenkę, która towarzyszyła dzieciom podczas chodzenia z przystrojoną gałązką. Dzieci mogły też podziwiać piękne stroje ludowe, w które były ubrane dziewczyny towarzyszące pani Zofii.