Dnia 30 października br. w SP 52 w Poznaniu odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Wielkopolski w Tenisie Stołowym Szkół Podstawowych. Prawo startu w tych zawodach wywalczyły wcześniej drużyny dziewcząt oraz chłopców z naszej szkoły, które wygrały na szczeblu powiatowym oraz rejonowym. W zawodach brało udział 14 drużyn dziewcząt i 14 drużyn chłopców - po 2 zespoły z każdego rejonu Wielkopolski. Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Śmiglu w składzie: Nikola Kortus, Bogna Jankowska i Oliwia Szuster wywalczyły III miejsce.

IMG 6712

W meczu o brązowy medal pokonały SP Mrowino 3:1. Warto nadmienić, że dziewczęta są dopiero w V klasie, a Oliwia, najmłodsza z drużyny, to dopiero drugoklasistka! Nieco gorzej poszło chłopcom, którzy ostatecznie zajęli V miejsce. Chłopcy grali w składzie: Filip Ludwiczak, Remigiusz Styziński – uczniowie klasy IV oraz trzecioklasista Łukasz Ciorga.  Opiekunem tenisistów była Danuta Strzelczyk.