Uczniowie kl. 6b na zakończenie spotkań z książką "W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza pracowali w grupach. Dziewczęta i chłopcy przygotowywali plakaty, na których pokazali najważniejsze zagadnienia związane z obrazem Afryki, stworzonym w powieści. (r)

lektura 6b1  lektura 6b2

W ostatnim tygodniu przed feriami z inicjatywy rady Samorządu Uczniowskiego odbyła się dyskoteka karnawałowa. Na dwie godziny szkolny korytarz zmienił się w salę dyskotekową. Uczestnicy zabawy pokazali, że umiejętności tanecznych i poczucia rytmu im nie brakuje. W rytmach disco, pop bawili się uczniowie klas IV- VIII, a nad bezpieczeństwem czuwali nauczyciele, którym bardzo dziękujemy za poświęcony czas i sprawowanie opieki. (r)

dyskoteka karnwalowa4 dyskoteka karnwalowa8dyskoteka karnwalowa12

Galeria Dyskoteka karnawałowa

obiady luty

W środę 22 stycznia w Poznaniu odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Wielkopolski w Tenisie Stołowym Dzieci. W kategorii dziewcząt udział wzięło 14 drużyn. Naszą szkołę reprezentowały: Katarzyna Nowak, Weronika Trybuła i Julia Borowska. Zawody przeprowadzono systemem grupowo-pucharowym. Dziewczyny w grupie wygrały mecze ze szkołami z Lubasza i Raszkowa, a w pucharówce pokonały SP2 Luboń, a następnie SP14 Poznań. W finale nasze tenisistki wygrały z reprezentantkami szkoły w Tulcach. Każdy mecz dziewczęta wygrały 3:0. Wygrywając Mistrzostwa Województwa uzyskały awans do Mistrzostw Polski. Gratulacjemy i życzymy kolejnych sukcesów na wyższych szczeblach. (KN)

tenis wojewódzkie

21 stycznia 2020r w Objezierzu odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Wielkopolski w Tenisie Stołowym Młodzieży. Drużyna dziewcząt reprezentująca naszą szkołę zajęła bardzo dobre V miejsce wśród 14 najlepszych drużyn z całego województwa. Skład drużyny: Weronika Świniarska, Julia Wawrzynia i Sylwia Starkbauer. Gratulujemy!

tenis 21 stycznia

Po raz drugi w naszej szkole odbyła się nietypowa lekcja chemii. Lekcję przygotowały uczennice klas ósmych -uczestniczki koła chemicznego. Na lekcję zaproszono uczniów z klasy 0b. Ósmoklasistki przygotowały 5 stanowisk, przy których „zerówkowicze” mogli pobawić się i zobaczyć, że nauki ścisłe są bardzo ciekawe i inspirujące. Wśród doświadczeń znalazły się takie jak: Lampa lawa, Mleczna tęcza, Ciecz Newtonowska. Na jednym ze stanowisk dzieci własnoręcznie przygotowały sobie kolorowe mydełka, które zabrały na pamiątkę. Dzieci wykazały się ogromnym zaciekawieniem i kreatywnością. Postaramy się, by lekcje chemiczno- eksperymentalne stały się tradycją szkoły i zyskały nowych wielbicieli. (AnM)

chemia mlodzi1

W poniedziałek 13 stycznia uczniowie klas I uczestniczyli w zajęciach z pierwszej pomocy, które poprowadził ratownik WOPR. Pan Mateusz Ciszak przedstawił teoretyczne zagadnienia z zakresu pierwszej pomocy oraz zaprezentował sprzęt ratowniczy. Uczniowie mieli możliwość aktywnego uczestnictwa w zajęciach, co wzbudziło wiele pozytywnych emocji. (JS)

pierwsza pomoc w klasach I

 

Już niebawem rozpoczną się ferie zimowe. W poniedziałek 13 stycznia br. zorganizowano spotkania dla uczniów naszej szkoły z przedstawicielem KPP w Kościanie – asp. Markiem Ludwiczakiem oraz PSP w Kościanie – mł. asp. Hubertem Wawrzyniakiem. Zaproszeni goście przypomnieli najważniejsze zasady dotyczące bezpiecznych zabaw w domu jak i poza nim oraz wskazówki jak uniknąć zachowań ryzykownych. (IW)

bezpieczne ferie

W niedzielę 12 stycznia grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Po raz 28 zbierano pieniądze na rzecz potrzebujących i chorych, tym razem na rzecz dziecięcej medycyny zabiegowej. Od lat uczniowie naszej szkoły wspierają tę zacną inicjatywę. W tym roku nasze dzieci i młodzież licznie zaangażowały się w finał WOŚP. Kwestowali jako wolontariusze z ramienia szkoły i harcerstwa. Wystąpili na scenie z przedstawieniem pt. "Dziewczynka z zapałkami" oraz zaprezentowali swoje taneczne umiejętności podczas występów zespołu "Pryzmat" oraz mażoretek "Iris".

wośp 2020 22   wośp 2020 29   wośp 2020 50   wośp 2020 69

Galeria: 28 finał WOŚP

Już po raz dziewiąty w hali sportowej w Nietążkowie rozgerano Ogólnopolski Turniej Siatkówki Dziewcząt, którego organizatorami byli: UKS Śmigiel, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Nietążkowie, OKFiR w Śmiglu, SP w Śmiglu oraz Wielkopolski Związek Piłki Siatkowej. Patronat nad zawodami objęli burmistrz Śmigla, Małgorzata Adamczak oraz starosta kościański, Henryk Bartoszewski.
Do rywalizacji przystąpiło 12 zespołów z rocznika 2005 i młodszych. Po raz pierwszy turniej miał akcent międzynarodowy, gdyż gościliśmy zespół z Czech TJ Sokol Nove Veseli. Ponadto w zawodach zagrały drużyny: KS Energetyk Poznań (2 zespoły), MMKS Kędzierzyn Koźle (2 zespoły), UKS Czwórka Giżycka, MUKS Volley Płock, LKS Wrzos Międzyborów, UKS Pomorzanie Pogodno Szczecin, UKŻPS Coccodrillo Kościan oraz UKS Śmigiel (2 zespoły). W pierwszym etapie zespoły zostały podzielone na trzy czterozespołowe grupy. Dwie najlepsze drużyny z grupy awansowały do rozgrywek finałowych o miejsca 1-6, a pozostałe grały o lokaty od 7-12. Bardzo dobrze spisały się reprezentantki Śmigla, wygrywając swoje grupy i pewnie awansując do finału. Drugi zespół pokonał MMKS Kędzierzyn Koźle 2-0 oraz LKS Wrzos Międzyborów 2-0 i w turnieju zajął bardzo dobre, IV miejsce. Natomiast pierwszy zespół UKS Śmigiel wygrał wszystkie mecze i w ostatnim spotkaniu turnieju zagrał z niepokonanym zespołem Energetyka Poznań. Mecz okazał się widowiskiem godnym finału turnieju, w którym nie brakowało siatkówki na bardzo wysokim poziomie, gorącego dopingu kibiców i walki do ostatniego punktu. W trzecim secie poznanianki prowadziły już 13-10, ale nasze dziewczyny się nie poddały i wygrały ostatecznie trzecią partię 18-16, pokonując ostatecznie poznanianki 2-1 (25-23,16-25,18-16).

siatkowska turniej2 siatkowska turniej3

Czytaj więcej...