Wielkopolski Kurator Oświaty zaprosił do udziału w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Twórczości Stanisława Moniuszki w kontekście podsumowania aktywności szkół w roku 2019 w związku z obchodami 200 rocznicy urodzin kompozytora. Nasza szkoła wzięła udział w III kategorii - przygotowała fotoreportaż dotyczący działalności szkoły w roku jubileuszowym. 18 lutego odbył się finał konkursu. Nasza szkoła zdobyła II miejsce za projekt "Dziedzictwo muzyki polskiej", na który składała się wystawa plastyczna oraz prezentacja "Dwa światy, jedna muzyka". Podczas uroczystości zostały zaprezentowane prace plastyczne naszych uczniów. Na scenie wystąpili Lena Domagała z klasy VIe, która zaśpiewała pieśń "Prząśniczka", a Maksymilian Chudek z klasy VIa zagrał ją na dzwonkach chromatycznych.

konkurs moniuszko

Szanowni Państwo! Prosimy uczniów i rodziców uczniów dowożonych o zapoznanie się z nowym planem odwozów ze szkoły, obowiązującym od 17 lutego br.

Plan dowozów do szkoły nie uległ zmianie.

Plan odwozów szkolnych - nowy

autobus

W walentynkowy piątek obchodziliśmy w szkole dzień koloru czerwonego. U wielu uczniów i nauczycieli zauważyliśmy czerwone elementy ubioru. Do akcji SU przyłączyli się też chłopcy i dziewczęta z klas zerowych, w tym grupy Od.

zdjecia luty2

Uczniowie Vd na podsumowanie spotkań z lekturą "Chłopcy z Placu Broni" realizowali projekt pn. "Mój Plac Broni". Efekty trzytygodniowej pracy w grupach przedstawili na lekcji języka polskiego. (r)

zdjecia luty1

Dyrektor szkoły informuje, że w związku z nowym planem lekcji nastąpią zmiany w kursach autobusów do Żegrówka/Bielaw . W poniedziałki odwozy odbywać będą się po 5, 7 i 8 lekcji.

dzieci dzieciom

Dyrektor szkoły informuje, że od poniedziałku 10 lutego 2020r. obowiązuje nowy plan lekcji. 

plan klas 1-3

plan klas 4-8

plan

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Śmiglu informuje, że w związku z pracami remontowymi na ulicy Mierosławskiego występują utrudnienia komunikacyjne. Dla pieszych zostanie wygrodzona część ulicy Mierosławskiego (dojście do szkoły).

info

II miejsce zajęli uczniowie naszej szkoły w gminnym konkursie pt. "Ziemia śmigielska w czasie powstania wielkopolskiego", który odbył się 22 stycznia w Starym Bojanowie. Celem zmagań było upowszechnienie i popularyzacja wiedzy o powstaniu oraz rozbudzenie zainteresowań dziejami małej ojczyzny. Patronat nad konkursem objął Przewodniczący Rady Miejskiej pan Wiesław Kasperski. Nasza drużyna wystąpiła w składzie Olga Paul, Nikola Szymańska i Julia Nowak. Gratulujemy. 

konkurs

W związku z rozpoczynającymi się feriami zachęcamy, aby zapoznać się z informacjami Wielkopolskiego Kuratora Oświaty oraz zamieszczonymi na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Z okazji ferii życzymy wszystkim członkom społeczności szkolnej pogodnego i radosnego wypoczynku po trudach ciężkiej, kilkumiesięcznej pracy. Niech ten czas umożliwi Wam pełne i bezpieczne korzystanie z uroków zimy, dostarczy niezapomnianych wrażeń i interesujących przeżyć.

Bezpieczny wypoczynek w okresie ferii zimowych - WKO

Ferie w szkołach - informacje MEN-u

Poradnik bezpiecznego wypoczynku

ferie zima 720x388

Czytaj więcej...